خدمات سئو، بهترین خدمات دیجیتال مارکتینگ

حتما درباره دیجیتال مارکتینگ شنیده اید؟ علم دیجیتال مارکتینگ، علم فروش محصولات و خدمات از طریق فضای مجازی، سایت و غیره می باشد. بخش عمده دیجیتال مارکتینگ مربوط به علم خدمات سئو است.

تولید محتوا و سئو چیست؟ حتما این سوالی است که برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد. با ما همراه باشید تا سفری به یادماندنی و زیبا به سرزمین خدمات سئو بکنیم. قطعا اطلاعاتی که به شما خواهیم داد، شاید اولین بار باشد که با آنها رو به رو می شوید. چرا که علم سئو، روز به روز تغییر می کند و یک متخصص سئو، باید همواره بروز باشد.

تولید محتوا و سئو چیست؟

وقتی صحبت از خدمات سئو می شود، بیشتر فکرها به سمت تولید محتوا می رود. در حالی که اصلا اینطور نیست. علم تولید محتوا، یک علم بسیار جذاب است که بخش های مختلف دارد.

محتوای سئو شده که برای سایت ها نوشته می شود، در واقع محتوایی است که بر اساس اصول سئو تدوین شده است. تفاوت های اساسی بین محتوا و محتوای سئو شده وجود دارد. لذا تولید محتوا، یکی از چندین خدمات سئو می باشد.

سئو سایت

اصلا خود سئو یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده، علم سئو، علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. یعنی اینکه سایت شما را طی یک فرآیندی به لینک اول و صفحه اول موتورهای جستجو در یک کلمه کلیدی خاص بیاوریم.

حتما شده که شما کلماتی را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید. و نتایج به ترتیب برای شما نمایش داده شود. سوال ساده این است که چطور می شود یک سایت در لینک اول و سایت دیگر در صفحه سوم گوگل باشد؟ این دقیقا علم سئو است.

وقتی شما درخواست خدمات سئو می کنید، عملا سئوکار و متخصصان سئو طی یک آنالیز وضعیت سایت شما را مشخص کرده و سعی در بهبود وضعیت سایت شما برای موتورهای جستجو می کنند.

اصول سئو

صحبت از اصول سئو در این مقاله واقعا سخت و مشکل است. چرا که علم سئو، یک علم بسیار مفصل است. ما سعی می کنیم به بخشی از اصول اولیه سئو بپردازیم.

سوال من این است، از کجا اصلا شروع کنیم؟ دوستان ببینید، شروع عملیات سئو و خدمات سئو، نیازمند یک سری مقدمات است. از جمله این مقدمات، آنالیز سایت و وضعیت سایت های رقیب است. بسیاری از افراد از من می پرسند قیمت سئو سایت چند است؟ واقعا پاسخ شفافی به این سوال وجود ندارد و به طور کلی، بستگی به نتایج آنالیز دارد.

خب در آنالیز سایت به چه چیزهای می پردازیم؟ ابتدا وضعیت سایت از لحاظ رتبه الکسا، پیج آتوریتی، دامین آتوریتی، مقالات و کلمات کلیدی داخل مقالات، کدهای استفاده شده در سایت، افزونه ها، سرعت لود سایت، لینک های سایت و ... می پردازیم.

بحث بسیار تخصصی تر می شود اگر فقط یکی از موارد بالا را شرح بدهیم. همین قدر بدانید که بررسی و آنالیز سایت، مقدمه ای برای استراتژی محتوا و استراتژی سئو سایت شماست. لازم به ذکر است که آنالیز بالا را برای سایت رقیب هم انجام می دهیم. چرا؟ چون قرار است از آنها سبقت بگیریم. میزان فعالیت رقیب را باید مشخص کنیم تا یک استراتژی بی نقصی برای شما تهیه کنیم.

قیمت خدمات سئو

همانطور که اشاره کردم بحث قیمت خدمات سئو، یک بحث ثابت نیست اینطور نیست که بگوییم سئو سایت شما ده میلیون است. یا سه میلیون است. بلکه متغییر است و بستگی به کلمه کلیدی و رقبای شما دارد.

ما سئو سایتی را با مبلغ 18 میلیون تومان انجام دادیم. همچنین خدمات سئو برای یک سایت دیگر تنها 4 میلیون تومان بود. این یعنی رقبا و وضعیت دو سایت خیلی با هم فرق می کند.

علم سئو، یک علم جامع، بروز، پول ساز و بسیار عالی است. چرا پول ساز؟ عملا شما با عملیات سئو و مطرح کردن سایت یک کسب و کار، به فروش آن هم کمک می کنید و باعث رونق آن می شوید.

نگاهی به وضعیت بازار خدمات سئو در ایران

قطعا یکی از مهم ترین و اساسی ترین مسائل که باید در این مقاله به آن بپردازیم، مسئله وضعیت بازار خدمات سئو در ایران است.

در این مورد نگاهی کلی به سایت ها و شرکت ها داشتیم و باید بگویم در میان هزاران سایت و شرکت که اقدام به ارائه خدمات سئو می کنند، شاید میزان انگشت شماری از آنها مفید و دارای تجربه مناسب باشند.

شرکت ها و سایت هایی داریم که سایت خودشان سئو شده نیست، مشکلات اساسی دارد، ولی اقدام به ارائه خدمات سئو می کند! چطور ممکن است سایتی که هیچ تجربه ای در زمینه سئو ندارد و وضعیت خودشان هم مناسب نیست، ادعای سئو دارند؟ لذا بر اساس تجربه می گوییم که بیشتر این سایت ها اصلا مناسب نیستند و کمکی هم به شما نخواهند کرد و جز زدن ضرر کار دیگری نمی کنند!

در میان بررسی ها به شرکتی برخوردیم که خدمات سئو با قیمت مناسب ارائه می داد. وقتی پیگیر شدیم بیشتر فعالیت های این شرکت در حوزه pbnها بوده که خود از روش های کلاه سیاه سئو است و یا برخی شرکت ها به صورت ناگهانی اقدام به افزایش لینک های خروجی سایت می کردند که سایت موقتا در بالای گوگل قرار می گرفت ولی به مرور به عنوان سایت سیاه شناخته شده و از رده خارج می شد.

یا حتی تبلیغ "سئو سایت در یک ماه" هم دیدیم! به شما اطمینان می دهیم همچنین مسائلی درست نیست و بیشتر کلاه برداری است. چطور ممکن است در یک کلمه کلیدی سخت ، یک ماهه رده اول گوگل شد؟ در حالی که فقط مسائل آنالیز سایت چند روزی زمان می برد!

پایان سفر خدمات سئو سایت

به آخر سفر خود به سرزمین سئو رسیدیم. امیدواریم که این مقاله اطلاعات مفید و مناسبی را در اختیار شما قرار داده باشد. همانطور که اول سفر هم گفتیم، سئو یک علم تخصصی است که شاید چند کتاب بشود درباره آن نوشت.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی شما را با این علم آشنا کنیم. مسائل تخصصی تر را میتوانید با ما تماس بگیرید . از اینکه تا آخر این سفر با ما بودید از شما سپاسگزاریم.

تازه ترین مطالب سئو و بهینه سازی