اهمیت تبلیغات گوگل ، هزینه گوگل ادوردز ، قیمت ادوردز گوگل با توجه به اینکه موتور جستجوگر گوگل بدون تردید قدرتمندترین و پر کاربردترین نوع از موتورهای جستجوگر می باشد و توسط کاربران اینترنتی در سراسر دنیا به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد از درجه و اهمیت بسیاری بالایی برخوردار می باشد.

اهمیت تبلیغات گوگل

اهمیت تبلیغات گوگل

هدف از انجام تبلیغات شناساندن محصول، کالا یا خدمات به افراد جامعه می باشد و بر کسی پوشیده نیست که در دنیای امروز ما با پیشرفت های صورت گرفته در حوزه تکنولوژی های ارتباطی، حجم عمده ای از افراد به صورت مجازی در دسترس قرار دارند.

با توجه به پتانسیل فراوان موجود در کاربران فضای مجازی جهت رونق کسب و کار بایستی راه و روشی را انتخاب نمود تا از این پتانسیل نهفته نهایت بازدهی را کسب نمود.

با توجه به اهمیت و محبوبیت بالای موتور جستجوگر گوگل با میلیاردها سرچی که روزانه در سراسر دنیا توسط کاربران اینترنتی از طریق این جستجوگر صورت می پذیرد بهترین روش برای شناساندن افراد، مشاغل و غیره به کاربران اینترنتی استفاده از اهمیتتبلیغات گوگل می باشد.

اهمیت تبلیغات گوگل

اهمیت گوگل زمانی نمایان می شود که بدانیم امروزه اکثر افراد جامعه به گوشی های هوشمند و اتصال به شبکه اینترنت مجهز می باشند و در صورتی که هر گونه ابهامی برای آنان به وجود آید اولین عملی که انجام می دهند از طریق سرچ گوگل به دنبال جواب مسئله می گردند. همچنین برای خرید هر گونه کالا یا خدمات نیز به سادگی از طریق سرچ گوگل به دنبال کالای با کیفیت و ارزانتر هستند و همین موارد اهمیت تبلیغات گوگل را نمایان می سازد.  

در این مقاله کاربردی و مفید قصد داریم تا روش های مختلف و در دسترس اهمیت تبلیغات گوگل را برای مخاطبین ارجمند بیان نماییم.

تفاوت بین عملیات سئو سایت و تبلیغات گوگل

رسیدن به صفحه اول نتایج گوگل برای وب سایت های مختلف یک رویا محسوب می شود و هر وب سایت معتبری نهایت تلاش خود را در جهت کسب رتبه های بالای گوگل انجام می دهد.

موتور جستجوگر گوگل دارای یک سلسله قوانین و ضوابط می باشد که وب سایت ها در صورت رعایت کامل این قوانین و ضوابط به تدریج و در طول مدت زمانی طولانی به گونه ای که اعتماد گوگل کاملا جلب گردد به صفحات بالای گوگل راه پیدا می کنند و به این عملیات دشوار و پیچیده بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر یا سئو می گویند.

بسیاری از وب سایت های شرکت ها، افراد و مشاغل مختلف نیازمند حضور در صفحه اول نتایج گوگل هستند ولی به هیچ عنوان تخصص برای انجام عملیات سئو و همچنین زمان کافی را برای صبر کردن تا رسیدن به هدف خود که صفحه اول گوگل می باشد را ندارند.

هزینه گوگل ادوردز

شرکت عظیم گوگل برای این افراد نیز سرویسی غیر رایگان تحت عنوان هزینه گوگل ادوردز یا قیمت ادوردز گوگل  را به وجود آورده است که در آن به سادگی کاربران گوگل می توانند وب سایت های خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند تا بدین ترتیب میلیون ها کاربر اینترنتی بتوانند در ابتدای صفحه نتایج  گوگل وب سایت مورد نظر را مشاهده کنند.

در برخی موارد مشاهده می شود که برخی وب سایت ها با توجه به اینکه برای رسیدن به صفحات ابتدایی نتایج گوگل عملیات سئو سایت را انجام می دهند ولی برای کسب بازدهی در کوتاه مدت نیز از گزینه تبلیغ از طریق گوگل استفاده می نمایند.

نحوه عملکرد تبلیغات گوگل

وب سایت های بسیار زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که عملیات انجام تبلیغات گوگل را برای کاربران انجام می دهند. سرویس گوگل ادوردز به این گونه عمل می کند که هر کدام از کاربران که درخواست انجام تبلیغات گوگل را داشته باشند باید اعتبار خود را شارژ کرده و از این سرویس استفاده کند.

هزینه گوگل ادوردز بر اساس تعداد کلیک هایی که کاربران برای ورود به وب سایت بر روی لینک آن در صفحه اول گوگل انجام می دهند محاسبه می گردد. بایستی به این نکته توجه نمود در صورتی که کاربری صفحه نتایج را مشاهده نماید ولی روی لینک وب سایت مورد نظر کلیک نکند به هیچ عنوان هزینه ای بابت تبلیغ در گوگل ادوردز از وی کسر نخواهد شد.

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل

سرویس گوگل ادوردز مزایای بسیار زیادی را برای کاربران خود فراهم نموده است که در زیر برخی از مهمترین آنها را بیان می کنیم:

  • کاربران می توانند یک مکان را برای مشاهده وب سایتی که برای تبلیغات گوگل در نظر گرفته اند مشخص نمایند و به این ترتیب از مشاهده وب سایت مربوطه در مکان های دیگر ممانعت کنند و به این گونه از هزینه ای که بابت خرید تبلیغات کلیکی گوگل متقبل می شوند صرفه جویی می کنند.
  • یکی از موارد بسیار مهم دیگر در انجام تبلیغات گوگل انتخاب محدوده زمانی برای نمایش وب سایت مورد نظر می باشد که در آن کاربر می تواند یک محدوده زمانی خاص مثلا فقط ساعات اداری را برای نمایش وب سایت مورد نظر انتخاب نماید و بیشترین بهره وری را برای خود به همراه آورد.
  • از موارد مهم دیگر که انجام تبلیغات گوگل را جذاب نموده است ذکر این مورد است که گوگل این اختیار را به کاربران خود می دهد که دستگاه های مقصد خود را برای نمایش تبلیغات انتخاب نماید. دستگاه هایی همچون موبایل و کامپیوتر قادر به اتصال به دنیای وب و گشت و گذار در آن هستند که می توان فقط یکی از آنها را برای نمایش تبلیغات انتخاب نمود که این یک مزیت عمده محسوب می شود.

تبلیغات گوگل فرصتی طلایی برای شناساندن کسب و کارها به کاربران اینترنتی

قیمت ادوردز گوگل

 با توجه به دشوار بودن عملیات سئو سایت که بسیار زمانبر نیز می باشد و با در نظر گرفتن این مسئله که در صورت دیده شدن وب سایت در صفحه اول گوگل یقینا وب سایت مورد نظر با حجم بسیار زیادی از کاربران مجازی روبرو می شود؛ استفاده از تبلیغات گوگل بهترین راه حل برای رونق کسب و کار می باشد.

با توجه به نرخ قیمت ادوردز گوگل که بابت هر کلیک از کاربر کسر می گردد نسبت به بازدهی کلی که در اثر این تبلیغات نصیب کسب و کار مربوطه می شود بسیار ناچیز می باشد انجام تبلیغات گوگل بسیار بهینه و با صرفه خواهد بود.

تازه ترین مطالب تبلیغات گوگل